UNITOL - Spółka Jawna
Nagrody
Nagrody

SREBRNY MEDAL

Firma Unitol za kurek kulowy HKSF-W niemieckiej firmy RMA,której jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim otrzymała w roku 2000 na V Między-
narodowych Targach Przyborów i Urządzeń Dla Gazownictwa
w Bydgoszczy SREBRNY MEDAL.Unitol - logo
ProduktyInformacje o firmieReferencjeZapraszamy

Powrót na główną stronę

Podstawowe informacje o firmie

| Firma | Jakość |

Firma

Firma UNITOL Spółka Jawna została założona w roku 1993 i w swej ponad 10. letniej historii uczestniczyła w wielu bardzo istotnych inwestycjach gazowych na terenie Polski Rok1995 to dostawy dla PGNiG na inwestycję finansowaną przez Bank Światowy WRGI; WRG II.

Lata 1996-1997 to dostawy na gazociąg tranzytowy Jamał – Europa dla EuRoPolGAZ’u, na cały polski odcinek o długości 680 km w zakresie armatury (zasuwy ASR,KSR PN 10 Mpa) oraz wszystkie elementy kształtowe(trójniki łuki kolana redukcje rury monobloki dennice zamknięcia szybkorozłączne).W roku 1998 dostawy kształtek w zakresie średnic DN 80 ÷ DN 1000 –rozbudowa tłoczni gazu w Hołowczycach, a w roku 1999dostawa armatury dla węzła Lasów oraz tłoczni Kotowo.

Rok 2000 to dostawy kształtek, armatury i elementów sterowania firmy PC-Intertechnik na gazociąg DN 1000 Odolanów – Wierzchowice dla PGNiG. W roku 2001, dostarczaliśmy armaturę dla ABB Zamech Gazpetro na Tłocznie Krzywa, Jeleniów oraz dla firm TG Piecobiogaz Sp. z o.o. i Naftomontaż Sp. z o.o. kurki kulowe do ciśnień PN 250 na Kopalnię Gazu KOŚCIAN. Lata 2002 i 2003 to remont węzła Tworzeń dla PGNiG ROP Świerklany ,kontynuacja dostaw dla kopalni Kościan oraz kopalni Brońsko. W 2005 roku realizowaliśmy dostawy armatury RMA z napędami PC na potrzeby budowy gazociągu w/c Czeszów / Wrocław, remont Węzła Hermanowice, gazociąg w/c Zielin. 2006 rok to dostawy armatury , zamknięć szybkorozłącznych na gazociąg Wrocław – Zdzieszowice jak również szereg dostaw dla uznanych firm wykonawczych na polskim rynku gazowniczym tj. Gazobudowa Zabrze, Gazomontaż S.A, GPT Sp. z o.o., PBG S.A. (dawniej TG Piecobiogaz Sp. z o.o.) oraz Rejonowych Oddziałów Gaz-System Sp. z o.o...

Firma Unitol za kurek kulowy HKSF-W niemieckiej firmy RMA ,której jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim otrzymała w roku 2000 na V Międzynarodowych Targach Przyborów i Urządzeń Dla Gazownictwa w Bydgoszczy SREBRNY MEDAL.W roku 2010 firma Unitol uzyskała Certyfikat Systemu Jakości PN-EN ISO 9001:2009 nadany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Certyfikat ten jest dopełnieniem posiadanych już przez naszą firmę dokumentów tj.

  • Aprobat Technicznych IGNiG
  • Orzeczenia KD Barbara
  • Dopuszczenia UDT

Profil działalności

Firma UNITOL A. Strycharz, S. Siwa Spółka Jawna jest wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku dwóch niemieckich firm, RMA oraz PC-Intertechnik, produkujących urządzenia do budowy sieci przesyłowych gazu ziemnego i nafty (zaworów, zasuw, monobloków, elementów kształtowych oraz napędów do armatury i systemów sterujących).

Od początku działalności reprezentujemy firmę RMA - Niemcy jako jej wyłączny przedstawiciel na rynku polskim. Firma RMA to uznany producent zarówno na rynkach europejskich jak i całego świata. Posiada dwa zakłady produkcyjne w południowych Niemczech tj. w Kehl i Rheinau, w których produkowane są :armatura zamykająca tzn. kurki kulowe, zasuwy odcinające płytowe (typu ASR), zasuwy wydmuchowe klinowe (typu KSR oraz DSR), monobloki, trójniki i rozdzielacze z wywiniętym kołnierzem na gorąco oraz spawane, nawiercane trójniki (Stopple Tees), śluzy tłokowe, redukcje, dennice, kształtki redukcyjne ogólnego przeznaczenia i prefabrykowane komponenty rurowe, różnego rodzaju zbiorniki ciśnieniowe i konstrukcje stalowe, złącza rur, elementy konstrukcyjne maszyn do ~70 ton masy całkowitej; armatura domowa i kombinacje armatur przyłączeń gazu i wody oraz kurki kulowe ze stali i polietylenu, elementy konstrukcyjne i specjalistyczne maszyn. W 1994r. została przeprowadzona z powodzeniem certyfikacja ISO 9001 przez TÜV-Cert i AFAQ.

Od 1999 roku firma UNITOL sp. j. wzbogaciła swoją ofertę dla Polskiego klienta otwierając przedstawicielstwo firmy PC-Intertechnik. Firma PC-Intertechnik z siedzibą w Melle (północne Niemcy) została założona w 1980 r. Firma ta jest nierozerwalnie związana z rozwojem napędów do armatury i systemów sterujących. Uważana jest za eksperta we wszystkich sprawach dotyczących automatyzacji i techniki napędowej. PC-Intertechnik oferuje kompletny program napędów kompaktowych quarter-turm Scotch-Yoke do GGG80 z mocą momentu obrotowego do 350 000 Nm. Podstawę wysokiej jakości produkcji stanowi wydział badawczo-konstrukcyjny, który pracuje z wykorzystaniem nowoczesnych trójwymiarowych systemów konstrukcyjnych. Produkty badane są w polu testowym i dostarczane z odpowiednimi certyfikatami. Firma PC-Intertechnik posiada ISO 9001.

do góry

Certyfikaty
Certyfikaty

Certyfikat Systemu Jakości

W roku 2010 firma Unitol uzyskała Certyfikat Systemu Jakości PN-EN ISO 9001:2009 nadany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji. Certyfikat ten jest dopełnieniem posiadanych już przez naszą firmę dokumentów tj.

  • Aprobat Technicznych IGNiG,
  • Orzeczenia KD Barbara,
  • Dopuszczenia UDT

© 2006, Firma UNITOL Spółka Jawna.

Zapraszamy